Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Start Mapa serwisu Kontakt
KOMUNIKATY I OSTRZEŻENIA     |     www.projekty.chybie.pl     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS Bielsko-Biała     |     Rozkład PKS Pszczyna     |     Rozkład TRANSKOM     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Pogoda     |     
Znajdujesz się w: Strona główna pytanie do
Licznik
Licznik odwiedzin:
0647507
Dzisiaj:
619
Gości on-line:
3
Twoje IP:
54.159.205.37
Pytanie do... - lista
 

Pytanie zadane dnia 2013-06-26, przez ZATROSKANA MIESZKANKA GMINY
Chciałam się dowiedzieć czy ktoś policzył ile bedzie potrzeba zużyć gorącej wody za którą też musimy zapłacić oraz płynu do naczyń, aby umyć pudełka po margarynach czy puszki po konserwach itp. Ponad to obiecany jest odbiór skoszonej trawy tylko jakim spsobem zmieścic trawe z 15a działki w tak małym woreczku?! to samo dotyczy np. gałezi. Zużyte plastiki też napewno nie zmieszczą się w tych woreczkach. Worki które kiedyś były dostarczane przez gmine były odpowiedniej wielkości. JUŻ WIDZĘ JAK ZIMĄ WYLATUJĄ KOMINAMI TE WSZYSTKIE NIE ZMIESZCZONE W WORKACH A TAKŻE TE TRUDNE DO WYMYCIA PLASTIKI!
 
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-26, przez Ewa
Witam - moje pytanie dotyczy segregacji śmieci. Pomimo szeroko zakrojonej akcji informacyjnej co i jak segregujemy dalej pozostają produkty/opakowania wątpliwe - które nie wiadomo gdzie wyrzucać. Rzecz dotyczy np. opakowań po kaszkach dla dzieci, chipsach, batonikach, chrupkach, kawie. Z dostępnych publikacji min w internecie - raz materiał ten traktowany jest jako plastik, raz jako produkt wielomateriałowy, raz jako materiał metalowy. (dodam, że producenci opakowań - nie zawsze stosują oznaczenia na opakowaniach). W większości gmin nie ma problemu bo wszystko wrzucamy do worka żółtego - u nas... mamy worki osobne do plastiku, metalu, opakowań wielomateriałowych. Ulotka informacyjna - nie precyzuje jak taki materiał segregować. Podobnie np. wiaderka po farbach, słoiki z zepsutym dżemem - wyrzucać w całości, czy zawartość wyrzucać a opakowania myć?. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych kwestii. Obawiam się, że takie wątpliwe materiały mogą być wykorzystywane do zarzucania nam błędów przy segregowaniu.
 
W odpowiedzi na Pani pytanie pragnę zauważyć, iż nie ma możliwości wypisania wszystkich rodzajów odpadów w ulotce, bo musiałaby ona mieć format encyklopedii, jednak uprzejmie informuję, że większość opakowań po kaszkach, batonikach, chipsach itp. jest z tworzywa plastikowego, a więc powinny się one znaleźć w worku żółtym; zabrudzone farbą wiaderka wyrzucamy do kubła, natomiast słoiki z resztkami żywności co do zasady powinny zostać opróżnione i oddane wraz ze szkłem. Dodam jeszcze, iż na kolejnej sesji Rady Gminy Chybie przedstawię propozycję zmniejszenia ilości worków z 6 do 4, a mianowicie połączenie tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych do jednego żółtego worka.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-25, przez mieszkanka
Dzień dobry!
Proszę o informację,kto odbierze pozostałe śmieci z kubłów i worków za miesiąc czerwiec ponieważ firmy maja różne terminy odbioru.A podejrzewam,że w większości domostw w czerwcu śmieci nie były segregowane wg informacji które wraz z workami docierają dopiero w tym tygodniu.
 
W odpowiedzi na zadane pytanie raz jeszcze wyjaśniam, jak niżej.
1) Do 30 czerwca br. odbiór odpadów odbywa się na zasadach określonych w umowie, jaką właściciel nieruchomości zawarł z jedną z firm, które zajmowały się wywozem śmieci.
2) Od 1 lipca 2013r. wchodzi w życie nowy system gospodarki śmieciowej, który organizuje gmina. W zamian za to właściciel nieruchomości wnosi na rzecz gminy opłatę zgodnie ze złożoną deklaracją. W Gminie Chybie ustalono, że odpady komunalne (zarówno segregowane, jak i zmieszane) będą odbierane w każdej ilości wystawionej przez właściciela nieruchomości. Odbiór odpadów będzie odbywał się wg dostarczonego na poszczególne posesje harmonogramu oraz zgodnie z dostarczoną instrukcją dotyczącą m.in. sposobu segregacji poszczególnych rodzajów odpadów.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-18, przez mieszkaniec
Witam. Dlaczego po raz kolejny nie został zaproszony jakiś znany i fajny zespół muzyczny na Żabionalia? Nie chodzi mi naprawdę o górną półkę polskiej sceny muzycznej, bo na to pięniędzy pewnie brak, ale jest masa innych, fajnych i cenionych kapel które mogłyby zagrać właśnie w Chybiu za rozsądną cenę. Kabaret Młodych Panów sprawy nie załatwia, chociaż jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma...Ile lat z rzędu można słuchać zespołów które wykonują tylko covery lub muzykę latino? Impreza odbywa się raz w roku a ponadto na taką skalę jest jedyną w Chybiu. Czy naprawdę nie można się bardziej postarać? szkoda...
 
Dorocznie organizowana impreza, czyli Żabionalia, to impreza o charakterze typowo rodzinnym, gdzie przede wszystkim propozycje skierowane do publiczności, mają charakter prezentacji kulturalnych szeroko rozumianego środka. Dlatego dominują kabarety, muzyka coverowa, w szczególności popowa. Nie ma możliwości zaspokojenia oczekiwań wszystkich grup odbiorców, dotyczących poszczególnych propozycji programowych. Ograniczeniem są z jednej strony pieniądze, którymi dysponujemy, z drogiej natomiast - wymagania finansowe i techniczne wielu zespołów, szczególnie tych z górnej półki. Stale próbujemy zapełnić tę lukę poprzez koncerty w „Klubie pod Amfiteatrem”, gdzie bardziej złożone tematycznie i muzycznie koncerty mają miejsce. Serdecznie zapraszamy!
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-16, przez mieszkaniec
Witam.Ostatnio słyszałem że na ul Nowa osada kanalizacja jest żle wykonana, ponieważ spad jest w złą stronę i będą wykopywać rury oraz studnie i kanalizacja na tej ulicy będzie wykonana na nowo.Jest to prawda?
 
Odpowiadając wyjaśniam, że zasłyszana przez Pana informacja nie polega na prawdzie.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-13, przez Jolanta
Witam.
Moje pytanie dotyczy segregacji śmieci: Czy ono musi być u nas aż tak skomplikowane? Można przecież wziąć przykład z innych gmin, np. Jasienica. Zapraszam do zapoznania się z ich polityką śmieciową - http://www.jasienica.pl/index.php?ida=519
 
Odpowiadając na Pani pytanie : nie wiem, czy w Gminie Chybie sprawa segregacji śmieci jest aż tak skomplikowana. To, jakie tzw. frakcje odpadów (czyli mówiąc prościej – ich rodzaje) powinny być segregowane wynika już z samych powszechnie obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 3 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (Dz. U. z 2012r. Poz. 391) Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności m.in. ustanawiają selektywne zbieranie odpadów komunalnych obejmujące co najmniej następujące frakcje odpadów: papieru, metalu, tworzywa sztucznego, szkła i opakowań wielomateriałowych oraz odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, w tym odpadów opakowaniowych ulegających biodegradacji.
Z kolei przygotowując taki swoisty instruktaż co można, a czego nie można wrzucać do worków/pojemników na poszczególne rodzaje odpadów braliśmy pod uwagę już wcześniej opublikowane ogólnodostępne opracowania, materiały wydane przez inne gminy z naszego powiatu, a w końcu skonsultowaliśmy się z firmą, która wygrała przetarg śmieciowy.
Obecnie staramy się na różne sposoby (strona internetowa, tablice ogłoszeniowe, prasa lokalna, rozprowadzane na poszczególne posesje ulotki) dotrzeć z informacjami do naszych mieszkańców.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-11, przez mada2812
Witam! W związku z budową nowego chodnika przy ulicy Bielskiej mam pytanie: co z resztą chodnika na drugim rogu skrzyżowania Bielskiej i Dworcowej. W chwili obecnej wygląda to raczej niezbyt ciekawie.
 
W związku z zadanym pytaniem uprzejmie wyjaśniam, jak niżej.
1) Zadanie, które zrealizowaliśmy było remontem chodnika wzdłuż ul. Bielskiej na odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Dworcowej; na taki właśnie zakres robót Gmina Chybie uzyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem LGD „Cieszyńska Kraina”.
2) Obecnie czynimy starania o pozyskanie dofinansowania z tego samego źródła na III etap remontu chodnika – od wjazdu za budynkiem , w którym zlokalizowana jest m.in. Restauracja SMAKOSZ do firmy ZPM „ŁUKOSZ”. Złożony wniosek, po pozytywnej ocenie przez Radę LGD CK, jest obecnie na etapie oceny formalnej w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Zakładając, że wszystko pójdzie zgodnie z planem remont tego odcinka mógłby zostać przeprowadzony w I półroczu 2014r.
3) Zgadzam się z Panią/Panem co do tego, że fragment chodnika po drugiej stronie skrzyżowania Bielska/Dworcowa nie wygląda nazbyt estetycznie. Niestety, w tym przypadku problem jest związany z przebiegiem granic nieruchomości. Chodzi o to, że znaczna część szerokości chodnika (patrząc od ściany sąsiadującego budynku) stanowi własność Spółdzielni SAMOPOMOC, która z różnych względów nie kwapi się do udziału w kosztach realizacji zadania remontowego. Z kolei podjęcie remontu tylko tego pasa gruntu, którym gmina może dysponować (bliżej jezdni ul. Bielskiej) dałoby efekt co najmniej mało logiczny dla postronnego obserwatora.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-11, przez zainteresowany
Czy do urzędu gminy dotarły już dokumenty dotyczące pomiarów geodetów?
 
W związku z tym, że nie wiemy czy pytającemu chodzi o inwentaryzację powykonawczą przyłączy kanalizacyjnych wykonywaną przez PUM „GEOPLAN” S.C., czy też o prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków wykonywane przez firmę z Częstochowy na zlecenie Starosty Cieszyńskiego odniesiemy się do obydwu spraw.
Jeżeli chodzi o pierwszą kwestię, to są wydawane przez wykonawcę mapy dla osób, które zleciły inwentaryzację, firma dostarcza je osobiście lub kontaktuje się telefonicznie, umawiając się co do sposobu odbioru dokumentów.
Natomiast w drugiej sprawie prace są zakończone, dane wprowadzane do operatu ewidencji gruntów i budynków, zainteresowane osoby dostaną informację o zmianach w terminie późniejszym (wg informacji uzyskanych w Referacie Ewidencji Gruntów Starostwa Powiatowego w Cieszynie).
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-06, przez rolniczka
witam,
mam pytanie odnośnie smieci. Mąż ma dom w innej gminie i tam prowadzi gospodarstwo rolne( przebywa tam caly dzień) Do naszej gminy wraca wieczorem- gdzie ma placic za smieci?
 
Właściciel nieruchomości ma obowiązek uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za wszystkie osoby zamieszkałe na swojej nieruchomości. Zgodnie z art. 2 rozporządzenia Unii Europejskiej WE 763/08 z dnia 9 lipca 2008 r. w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań:
„Miejsce zamieszkania” oznacza miejsce, w którym osoba zazwyczaj spędza czas przeznaczony na odpoczynek, niezależnie od czasowych nieobecności związanych z wypoczynkiem, urlopem, odwiedzinami u przyjaciół i krewnych, interesami, leczeniem medycznym lub pielgrzymkami religijnymi.”
Zgodnie z powyższą definicją Pani mąż musi się określić, które miejsce pobytu stanowi dla niego miejsce zamieszkania.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-05, przez kierowca
Witam. Czy jest szansa na stację paliw w Chybiu? Czy ktoś coś na ten temat wie? Niedorzecznością jest fakt, iż najbliższa stacja paliw znajduje się w Strumieniu a prawie 10tys Gmina nie ma do niej bezpośredniego dostępu na własnym terenie...
 
W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że taka szansa jest. Stacja paliw i myjnia samochodowa (w ramach sieci INTERMARCHE) mają powstać na terenie pomiędzy ul. Cieszyńską a drogą wjazdową do dawnej cukrowni. Postępowanie administracyjne w sprawie środowiskowego oddziaływania przedmiotowego przedsięwzięcia zakończyło się, a obecnie inwestor stara się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Budowa ma potrwać ok. 4 miesięcy, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oddanie obiektu do użytku planuje się na przełomie roku lub w pierwszych miesiącach roku 2014.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-04, przez Andrzej
W związku z segregacją śmieci proszę o informację jak segregować :
tacki styropianowe i styropian z usztywnień opakowań
opakowania tekturowo-aluminiowe po sokach,mleku typu tetrapak
opakowania plastikowe po oleju silnikowym,płynie do chłodnicy,rozpuszczaliniku,farbie itp.
ceramikę
zużytą odzież,pościel, buty
gumę (nie opony)
wiaderka z farb do malowania mieszkań
drobne fragmenty płyt gipsowych,pilśniowych
itd.
Czy będzie szczegółowy wykaz ,,materiałów˝ do jakiej grupy segregacji mają zostać zaliczone ?
Czy oddanie np. zużytego sprzętu elektronicznego będzie dodatkowo płatne ?
Czy odbiór segregowanych odpadów będzie ˝spod bramy˝ czy też dalej będzie trzeba wystawiać na główną ulicę ?
Kiedy będzie ostatni odbiór segregacji na dotychczasowych zasadach.
Czy śmieci zmieszane będą odbierane w cenie określonej w deklaracji bez względu na objętość?

 
W odpowiedzi na zadane przez Pana pytania informuję, jak poniżej.
1. Do każdej nieruchomości Przedsiębiorca, który wygrał przetarg, dostarczy:
- komplet worków foliowych przeznaczony do selektywnego gromadzenia odpadów;
- harmonogram odbioru odpadów;
- broszurę zawierającą podstawowe zasady nowego systemu gospodarki odpadami oraz poradnik segregacji odpadów
nie później niż do 30 czerwca 2013 r.
W broszurze znajdzie Pan wyjaśnienia na wszystkie Pana pytania, w tym informacje na temat m. in. worków, kubłów, terminów opłat, itp., wykaz odpadów, które należy segregować oraz które nie podlegają segregacji, w tym również te odpady, które Pan wymienia.
Wszystkie te informacje można również znaleźć na stronie internetowej UG w aktualnościach oraz w zakładce Gospodarka odpadami.
2. Zgodnie z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od 1 lipca 2013 roku właściciel nieruchomości ma obowiązek uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jedynie w wysokości jaką zdeklarował w deklaracji, czyli za wszystkie osoby zamieszkałe (nie ma żadnych dodatkowych opłat), w zamian za to gmina ma obowiązek zorganizować odbiór wszystkich rodzajów odpadów, w tym również zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w każdej ilości wystawionej przez właściciela nieruchomości, czyli odpady zmieszane będą odbierane bez względu na objętość.
3. Jeżeli chodzi o odbiór „spod tzw. Bramy” to Przedsiębiorca będzie zobowiązany do odbioru odpadów z wszystkich nieruchomości, a w przypadku nieruchomości o utrudnionym dojeździe, będzie musiał zorganizować środki transportu, które umożliwią odbiór tych odpadów lub będzie musiał zapewnić odbiór tych odpadów w inny skuteczny sposób w porozumieniu z właścicielem nieruchomości.
4. Odbiór odpadów do 30 czerwca br. będzie się odbywał na zasadach określonych w umowie, jaka Pan do tego terminu obowiązuje.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-03, przez Mariusz
Chciałbym się dowiedzieć na jakiej dokładnie zasadzie będzie polegać gospodarka odpadami zielonymi a mianowicie chodzi mi o trawę.
Doczytałem się jedynie iż będą podlegać kompostowaniu ale na jakiej zasadzie?
 
W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, iż odpady zielone w tym skoszoną trawę można:
- kompostować na własnej działce w specjalnie przeznaczonych do tego celu kompostownikach lub w kompostowniku wykonanym we własnym zakresie;
- oddawać w brązowym worku wraz odpadami segregowanymi;
- przekazać do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-06-03, przez mieszkaniec
Witam
Dzisiaj odebrano nam segregowane śmieci i nie zostawiono nowych worków. Z telefonicznej rozmowy z kimś firmy EKOM dowiedziałem się, że ich te śmieci już nie interesują. Moje pytanie brzmi: do czego segregować teraz śmieci żeby nowa firma mi je odebrała w lipcu.
 
Odpowiedź na Pana/Pani pytanie została zawarta w zbiorczej odpowiedzi na pytania zadane dnia 4 czerwca przez internautę „Andrzeja”.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-31, przez mieszkanka
Witam
Mama pytanie w związku z wchodzącą w lipcu ustawą o gospodarowaniu odpadami a mianowicie czy są już wyznaczone stanowiska oraz osoby odpowiedzialne za gospodarkę odpadami w Gminie oraz czy nie ma w planach ewentualnego zatrudnienia nowych osób na wolne stanowiska?
Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
 
Uprzejmie informuję, że w Referacie Rozwoju Gminy oraz Referacie Finansowym UG w Chybiu są wyznaczone stanowiska oraz osoby odpowiedzialne za gospodarkę odpadami (odpowiednio sprawy merytoryczne oraz związane z tzw. opłatą śmieciową). Jeśli zaistnieje konieczność zatrudnienia nowych osób, to ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy i jego wynikach zostanie zamieszczone na tablicy ogłoszeń UG oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-22, przez mieszkanka
Dzień dobry. Czy są sprawdzane efekty odkomarzania w naszej gminie? Jeśli Pani wójt oraz rada gminy nie mają pojęcia jak to w tej chwili wygląda proponuję by państwo wybrali się do Zarzecza np. w rejon Domu Strażaka. Zapewniam, że długo tu nie zostaniecie. Gratulacje za wybór firmy, bo jest o wiele gorzej niż było.
 
Tak, jak to wcześniej podano na stronie internetowej UG, wykonanie zabiegu odkomarzania w b.r. zlecono Zakładowi Dezynfekcji, Dezynsekcji, Deratyzacji „INSEKT” Maciej Piesiur, z siedzibą w Kaniowie. Jest to ta sama firma, która wykonywała odkomarzanie również w latach poprzednich. Podkreślenia wymaga również fakt, że zabieg, który został zlecony w/w firmie polega na zwalczaniu LARW KOMARÓW w wodach płynących i stojących, a nie osobników dorosłych. W sumie zostaną przeprowadzone trzy etapy odkomarzania.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-14, przez Mieszkaniec
Witam Panią Wójt.
Chciałbym zapytać, czy w naszej gminie są organizowane jakiekolwiek kursy (np. prawo jazdy kat. C, kurs spawacza itp) z dofinansowania z Unii? Jeśli tak to jakie? Jeśli nie ma owych to czy w najbliższym czasie przewiduje Pani takowe? Oraz chciałbym dowiedzieć się jakie są wymagania wobec kursantów?
pozdrawiam
 
Zarówno Urząd Gminy w Chybiu, jak i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chybiu nie organizowały i do końca b.r. nie planują zorganizowania kursów; klienci GOPS-u w Chybiu uczestniczą natomiast w kursach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.
Wymagania wobec kursantów określa organizator w ogłoszeniu o naborze, a jeżeli kurs jest finansowany ze środków unijnych dodatkowo wymagania te muszą uwzględniać reguły określone w danym programie pomocowym.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-14, przez mieszkanka
Dzien dobry!
Mam pytanie ws.przystanków autobusowych- a mianowicie kto jest odpowiedzialny za wyczyszczenie tychże miejsc tzn.daszek,boki, ławki(są okropnie brudne)
 
Odpowiadając na zadane pytanie informuję, że utrzymanie czystości w obrębie wiat przystankowych zostało zlecone firmie zewnętrznej wobec Gminy. Firma ta będzie czyściła wszystkie elementy wiat (łącznie z obkoszeniem terenu wokół nich) w maju, czerwcu, sierpniu i październiku b.r.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-12, przez Kujon
Dzień dobry!
Mam wielką prośbę, w sprawie działki tzw. leśnej o numerze 175/15 leżącej wzdłuż ulicy Targowej. Czy są jakieś plany związane ze sprzedażą tej działki lub jakieś plany zagospodarowania jej?
Dziękuję i pozdrawiam
 
W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że teren, o który Pan pyta stanowi własność Skarbu Państwa w zarządzie PGL LASY PAŃSTWOWE – Nadleśnictwa Bielsko; w planie zagospodarowania przestrzennego jest on przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową. Pytania w sprawie zamiaru zbycia lub zagospodarowania w inny sposób należy kierować bezpośrednio do podmiotu zarządzającego przedmiotową nieruchomością.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-08, przez mama
Mam pytanie czy ktos moze jest odpowiedzialny za nasz plac zabaw dla dzieci?po zimie zjezdzalnie sa tak brudne ze po zabawie dziecko jest czarne...w piasku kapsle po piwie kosze przepelnione ....a hustawki zajmuja panny z gimnazjum..wiem ze te dzieci nie maja swojego miejsca ale mozna by ten temat poruszyc w szkole bo to nie jest miejsce dla nich...
 
Odpowiadając na zadane przez Panią pytania z 27 kwietnia i 8 maja b.r. uprzejmie informuję, iż piasek w piaskownicy zostanie wymieniony w ciągu najbliższych dwóch tygodni (termin wykonania roboty upływa 24.05.2013r.), kosze na śmieci będą opróżniane w miarę możliwości systematycznie.
Co do młodzieży gimnazjalnej, P. Dyrektor Gimnazjum w Chybiu zobowiązała się poruszyć temat podczas rozmów na lekcjach wychowawczych i apelu szkolnym; proszę jednak zwrócić uwagę na to, iż szkoła (dyrektor, nauczyciele) nie odpowiada za ucznia po zakończeniu zajęć, a sprawowanie opieki i wychowanie stanowi obowiązek rodziców tych młodych, lecz jeszcze niepełnoletnich ludzi.
 
 
Pytanie zadane dnia 2013-05-04, przez Kamil
Chcialbym sie dowiedziec, czy to prawda ze przy ul. Slowackiego ma powstac supermarket Lidl ? Na chwile obecna wywoza ziemie.

Ponadto, czy Pani Wojt orientuje sie, czy maja powstac jeszcze jakies inne sklepy typu Bricomarche itp ?
 
Do Urzędu Gminy w Chybiu nie wpłynęły żadne informacje na ten temat.
 
 

 

- 2014_12_17_powitanie_baner3.jpg

Zegar
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
sobota, 28 lutego 2015
59 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  
imieniny
Ludomira, Makarego, Wiliany
Subskrypcja - dopisz - wypisz
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach w serwisie, podaj swój adres e-mail.
- dopisz - wypisz
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Gmina Chybie, ul. Bielska 78, 43-520 Chybie, pow. cieszyński, woj. śląskie
tel.: +48 338561096, fax: +48 338545055, email: sekretariat@chybie.pl, http://www.chybie.pl

Copyright (c) 2010 URZĄD GMINY W CHYBIU i jego licencjodawców. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 projekt i hosting: INTERmedi@   |   zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x